EP - Posle Srbije, ispale i Crna Gora i Slovenija!

sreda 20.01.2016.
19:16

Današnje pobede Nemačke i Rusije označile su eliminaciju selekcija Crne Gore i Slovenije iz daljeg takmičenja na Evropskom prvenstvu.

Beta
Beta

Posle Srbije, koja je sinoćnjim nesrećnim raspletom protiv Makedonije okončala učešće na Evropskom prvenstvu, ništa bolje nisu prošle ni reprezentacije Slovenije i Crne Gore.

Kad su u pitanju Crnogorci, oni su se takmičili u Grupi D, gde su danas pretrpeli i treći poraz, i to u duelu sa selekcijom Rusije, rezultatom 28:21. Rusi su u potpunosti opravdali ulogu favorita, posle prvog poluvremena su imali pet golova prednosti (14-9), a u nastavku su vođstvo uvećali i izborili ubedljivu pobedu.

Konačan redosled prve tri ekipe na tabeli biće poznat posle večerašnje utakmice između Danske i Mađarske.

Što se tiče Slovenaca, oni su završili kao poslednji u Grupi C, pošto su danas poraženi u duelu sa Nemačkom, rezultatom 25:21.

Tako je Slovenija ostala na samo jednom osvojenom bodu u ovoj grupi, i to u prošlom kolu protiv Španaca. Ipak, i porede velike borbe večeras, nisu uspeli da prirede još jedno iznenađenje i izbore plasman u drugu fazu takmičenja.

Poslednju utakmicu u Grupi C odigraće Španija i Švedska od 20 časova.