20:16

Kakav meč, bravo za naše rukometašice, tako se bori za Srbiju!

rss.org.rs
rss.org.rs

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedile su u Stokholmu reprezentaciju Španije rezultatom 25:23 u drugom kolu A grupe na Evropskom prvenstvu.

Ovom pobedom, naše najbolje rukometašice su i matematički osigurale plasman u narednu rundu takmičenja.

U poslednjem kolu grupne faze, naše će se u četvrtak sastati sa selekcijom Švedske u borbi za prvo mesto u grupi, kao i za dodatna dva boda u nastavku takmičenja.

U današnjoj pobedi, ključni momenat dogodio se u finišu prvog kada su naše podigle sa 7:6 na 10:6 i na startu drugog poluvremena kada su naše vezale seriju od 6:1 za 17:9.

Seriju je predvodila Katarina Krpež Šlezak sa četiri gola, a kasnije su naše sigurno sačuvale stečenu prednost.

Junak na ovom meču bila je golman naše reprezentacije Marina Čolić koja je bila fantastična na golu, dok je najefikasnija bila Katrin Krpež za šest golova, a pratile su je Stoiljković Jovana sa 5 i Dmitrović Marina, Jelena Lavko i Slađana Pop- Lazić sa po tri pogotka.