Velja ponovo zasijao!

petak 05.12.2014.
17:21

Na Svetskom prvenstvu u malim bazenima u Dohi naš plivač osvojio je bronzanu medalju, ovoga puta na 400m slobodnim stilom.

BETAPHOTO/MILOS MISKOV

Aktuelni evropski prvak na 200 i 400 metara slobodnim stilom, Velimir Stjepanović, osvojio jeprvu medalju u malim bazenima na Svetskom prvenstvu koje se održava u Dohi ove godine.

Prethodno je u disciplini 200 metara leptir stilom stigao do bronze na Svetskom kupu u Singapuru, kasnije je bio 6. na 200 metara slobodnim stilom na ovom Svetskom prvenstvu, a sada je ponovo osvojio medalju u trci na 400 metara slobodnim stilom.

Stazu je preplivao za 3:38:17 što mu je i lični rekord kada se radi o ovoj dužini bazena (25 metara).

Bolji od njega ovog puta bili su Peter Bernek iz Mađarske i Džejms Gaj iz Velike Britanije.