EP - Miriše na medalju, Velja sa drugim vremenom do finala na 200m slobodno

utorak 17.05.2016.
20:35

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović plasirao se u finale Evropskog prvenstva u disciplini 200 metara slobodnim stilom kao drugoplasirani u prvoj polufinalnoj grupi.

rts.rs
rts.rs

Evropski šampion u disciplini 200 metara slobodnim stilom imaće priliku da brani zlato u Londonu, pošto je u prvoj polufinalnoj grupi danas zauzeo drugo mesto.

Velimir Stjepanović zauzeo je drugo mesto u svojoj polufinalnoj grupi sa vremenom 1.46.04 što je njegovo najbolje vreme u ovoj disciplini u 2016. godini.

Srpski plivač odlično je otvorio trku i prvi okrenuo na 50 metara sa vremenom 24.23 sekundi ali je potom spustio ritam i tempirao svoj učinak.

Velja je trku završio iza Holanđanina Sebastijana Feršurena koji je 200 metara isplivao za 1.45.87 ali je pomenuto vreme bilo dovoljno da se Stejpanović nađe u finalu.

Nakon završetka drugog polufinala postalo je jasno da je Stjepanović imao drugo najbolje vreme što znači da sutra možemo da se nadamo medalji u Londonu.