Svetski kup u kajaku: Dve posade u finalu K2-1000

Autor: Beta Beta
petak 26.05.2017.
18:35
Izvor: Beta

Sprski kajakaši, dve posade dvoseda na 1.000 metara, plasirale su se danas u finale Svetskog kupa u Segedinu.

Mesto u trci u kojoj će se odlučivati o medaljama obezbedile su posade Marko Tomićević i Milenko Zorić, i Dejan Pajić i Ervin Holpert.

Olimpijski vicešampioni, Tomićević i Zorić, polufinalnu trku su završili na prvom mestu vremenom tri minuta i 11,509 sekundi.

Pajić i Holpert su mesto u finalu izborili osvajanjem drugog mesta u svojoj polufinalnoj trci koju su izveslali u vremenu tri minuta, 11 sekundi i 807 stotinki.

Finale u dvosedima na 1.000 metara vesla se u subotu od 10.58.

Srpske kajakašice Milica Starović i Nikolina Moldovan plasirale su se u B finale u jednosedima na 500 metara. Starovićeva je u svojoj polufinalnoj trci kroz cilj prošla kao treća, dok je Moldovanova polufinale završila na četvrtom mestu.

Dragan Hančovski je zauzeo šesto mesto u polufinalu jednoseda na 1.000 metara, što je bilo dovoljno za plasman u C finale.