Svetski kup - Još jedna medalja za Srbiju!

nedelja 24.05.2015.
11:31
Izvor: Sportske.net, kajakss.org.rs

Posle jučerašnjeg uspeha srpskog dvoseda i osvojene zlatne medalje, danas je Kristina Bedeč osvojila bronzanu medalju na Svetskom kupu u Duizburgu. Bedeč je u finalu trke jednoseda na 1000 metara kroz cilj prošla u vremenu 4:04.281.

kajakss.org.rs

Zlatnu medalju osvojila je Rumunka Florentina Kaminesku (04:03.381), dok je bronza pripala Italijanki Irene Burgo (04:04.013). Kristina je u suboru u K1W-500 zauzela 8. mesto u B finalu, dok je danas još očekuje i trka u jednosedu na 5000 metara.

Finale u maratonu vesla se od 17:10. Marko Dragosavljević osvojio je 4. mesto u jednosedu na 200 metara.

Evropski šampion u toj disciplini najkraću deonicu je preveslao u vremenu 35.656 sekundi, a medalja mu je izmakla za 82 hiljadita dela sekunde.U K1M-200 pobedio je Francuz Maksim Bomon (35:419), ispred Petera Meninga iz Švedske (35:520) i Marka De Jonga iz Kanade (35:572).

U finalu jednoseda na 500 metara, Dragosavljević je zauzeo 9. mesto (01:44.281). Dragosaljević danas vesla i kvalifikacije u četverosedu na 200 metara sa Nebojšom Gruijićem, Markom Novakovićem i Stefanom Vekićem.

Kvalifikacije u K4-200 su u 12:51. Prve tri posade direktno se plasiraju u finale (15:40), dok posade koje u kvalifikacijama stignu od 4. do 7. mesta i najbrža 8. posada šansu za plasman u finale imaju u polufinalu (14:10).