SP - Srpkinjama srebro i olimpijska norma!

Autor: Miloš Marković
subota 22.08.2015.
11:41

Srpska kajakašice Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek osvojile su srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Milanu čime su ispunile olimpijsku normu i izborile plasman u Rio de Žaneiro.

kajakss.org.rs

Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek donele su u subotu prvo odličje Srbiji na Svetskom prvenstvu u Milanu koje je ujedno kvalifikaciono za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Srpske kajakašice osvojile su srebrnu medalju u trci na 500 metara čime su ujedno obezbedile olimpijsku normu i plasman na Olimpijske igre koje se naredne godine održavaju u Rio de Žaneiru!

Milica i Dalma startovale su u sedmoj stazi a trku su završile sa 1.210 sekundi zaostatka za Mađaricama Gabrijelom Sabo i Danutom Kozak koje su se okitile zlatom.

Mađarice su trku završile sa vremenom 1,39.865, srebro je pripalo Srpkinjama, dok su Nemice Franciska Veber i Tina Dice osvojile bronzanu medalju sa 1.470 sekundi zaostatka za pobednicama.