SK - Srpskom četvorosedu srebro za kraj takmičenja

nedelja 29.05.2016.
15:30

Srpski četverosed na 200 metara u sastavu Nebojša Grujić, Marko Novaković, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević osvojio je srebrnu medalju na 2. Svetskom kupu u Račicama.

kajakss.org.rs

Naša posada do medalje u Ralicama stigla je u vremenu 30.327 sekundi, što je samo 0.062 sporije vreme od posade Italije (Manfredi Rica, Mauro Krena, Rikardo Čekini, Mikele Bertolini) koja je osvojila zlato (30.265).

Bronza je pripala posadi Kanade (Rajan Kokrej, Mark De Jong, Etien Morno, Aleks Skot) u vremenu 30.738 sekundi.

Naša posada kanua dvokleka na 500 metara, u sastavu Nikolina Mijušković i Nikolina Milić finale je završila na 4. mestu u vremenu 2 minuta 13.498 sekundi.

Zlato je pripalo posadi Kanade (Vinsent, Krosman-Serb), srebro Brazilkama (Santos de Oliveria, Aparesida Elias da Silva), a bronza Čehinjama (Ježova, Součkova).

Srpski kajakši 2. Svetski kup u Račicama završili su sa 3 medalje. U sezoni u kojoj je sve potređeno Olimpijskim igrama i tempiranju forme za avgust, dobar učinak na startu sezone.

Sledeći izazovi naše kajakaše očekuju za manje od mesec dana na Šampionatu Evrope u Moskvi.