Partizan i Zvezda obeležili dan

nedelja 21.09.2014.
00:50

U prelepoj atmosferi na Adi Ciganliji 20. septembra 2014. održan je prvi dan Državnog veslačkog šampionata, najjačeg domaćeg takmičenja u ovoj sezoni.

serbian-rowing.org.rs

Za naslove prvaka ogledali su se pioniri i juniori a po broju osvojenih medalja subotnji dan obeležili je Partizan i Crvena zvezda čiji su takmičari osvojili po četiri zlatne, tri srebrne i po jednu bronzanu medalju.

Odmah iza ova dva kluba po uspešnosti bio je Čurug sa tri zlatne i dve srebrne i Smederevo tri zlatne, i po jednom srebrnom i bronzanom medačljom. Pored ova četiri kluba medalje je prvog dana osvojilo još šest klubova.

Drugog dana za medalje će se boriti seniori i kadeti, a jedna od najzanimljivijih trka očekuje se u disciplini ženski osmerac u kojima je će se u jednom timu naći veslačice svih uzrasnih kategorija. Sastanak regatnog odbora je u 8,30 časova, kvalifikacije u disciplinama u kojima ima prijavljeno više od šest posada počinju sat i po vremena kasnije, dok su finalne trke od 11,30 časova.