Autor: Beta Beta
nedelja 24.05.2015.
22:38
Izvor: Beta

Srpska kajakašica Kristina Bedeč osvojila je danas srebrnu medalju u trci jednoseda na 5.000 metra na Svetskom kupu u Duisburgu.

instagram: kayakserbia

Ona je trku završila za 21 minut, 50 sekundi i 33 stotinke, što je bilo samo 76 stotinki sporije od pobednice, Lani Belčer iz Velike Britanije.

Bronzanu medalju osvojila je, takođe, Britanka Luiza Soers (21:50.409), koja je u poslednjih 50 metara pokušala da se domogne drugog mesta.

Medalja u maratonu, Kristini Bedeč je druga na ovogodišnjem Svetskom kupu u Duisburgu, pošto je prethodno osvojila i bronzu u jednosedu na 1.000 metara.

Sa srebrom Kristine Bedeč, srpski takmičari su u Duisburgu osvojili po jednu zlatnu i srebrnu i dve bronzane medalje. Zlatnu medalju osvojio je dvosed na 200 metara u sastavu Nebojša Grujić/Marko Novaković. Oni su sa Markom Dragosavljevićem i Stefanom Vekićem osvojili i bronzu u četverosedu na 200 metara, dok je Kristina Bedeč osvojila srebro u maratonu i bronzu na 1.000 metara.