utorak 02.06.2015.
00:26

Nema brige kada su srpski strelci u pitanju!

Srpska ekspedicija na OI u Brazilu, bogatija je za još jednog člana!

Reprezentativka u streljaštvu Bobana Veličković, osvojila je srebrnu medalju na Svetskom Kupu u Minhenu.

Ona je u disciplini vazdušni pištolj 10 metara sa rezultatom 198,2 krugova zauzela drugo mesto , samo 2,4 manje od pobednice Antoanete Boneve iz Bugarske.

Treće mesto je zauzela Ruskinja Ljubov Jaskjevič.

Ovim uspehom Bobana je uspela da izbori vizu za OI naredne godine.

Pre nje, još sedam srpskih reprezentativaca u streljaštvu je izborilo plasman na OI. Dve su u Granadi prošle godine na Svetskom prvestvu osvojile Andrea Arsović (puška) i Jasna Šekarić (pištolj), a po dve su ove godine na Svetskom kupu u Koreji osvojili Ivana Maksimović (puška) i Dimitrije Grgić (pištolj), u Fort Beningu zlatnim medaljama karte za Rio izvadili su Milutin Stefanović (puška) i Damir Mikec (pištolj) i u Minhenu Stevan Peletikosić (puška) i Bobana Veličković (pištolj).

Inače, ovo je prva medalja Bobane Veličković na Svetskom kupovima. Do sada joj je najbolji plasman bilo peto mesto u Minhenu 2014. godine.