EP - Sjajan početak dana, bronza i zlato za srpske kajakaše!

nedelja 25.06.2017.
11:52
Izvor: Sportske.net, kajaksrbija.rs

Sjajan početak poslednjeg dana finalnih trka na ovogodišnjem Prvenstvu Evrope za juniore i mlađe seniore imali su srpski kajakaši. Zdjelaru nova bronza, zlato za Mariju Dostanić.

kajaksrbija.rs

Beograd i Ada Ciganlija ugostili su najbolje mlade kajakaše Evrope, a početak poslednjeg dana finalnih trka bio je berićetan za naše takmičare.

Nakon jučerašnje bronze u trci jednoseda na 1000 metara Bojan Zdelar je i danas osvojio treće mesto, ali u trci na jednoseda na 500 metara.

Bojan je stigao do nove bronze pošto je trku završio u vremenu 1 minut i 42.788 sekundi. Zlato je pripalo Dmitru Danilenku iz Ukrajine (01:42.704), dok je srebro osvojio Čaba Zalka iz Slovačke (01:42.724).

Srpska juniorka Marija Dostanić obradovala nas je zlatnom medaljom.

Prošlogodišnja vicešampionka Starog kontinenta je titulu u jednosedu na 500 metara osvojila pobedivši u A finalu u vremenu 1 minut i 58.628 sekundi.

Srebrna medalja pripala je Sofi Kinclovoj iz Češke (01:59.224), dok se za bronzu izborila Alina Svita iz Belorusije (02:00.028).

Mariju danas očekuje i trka u jednosedu na 200 metara koja se vesla u 15:35h.