Andrei Arsović srebro u Zagrebu

subota 03.12.2016.
19:48
Izvor: Sportske.net, Streljački savez Srbije

Andrea Arsović je osvojila srebrnu medalju vazdušnom puškom prvog dana tradicionalnog “Trofeja Mladosti”, koji se 40. put održava u Zagrebu.

Streljački savez Srbije

Arsovićeva je “za dlaku” izgubila zlato. U finalu je pogodila 206,5 krugova, a pobednica Lea Horvat (Mađarska) samo 0,2 više.

Pred odlučujući, 20. hitac finala takmičarka Partizana i njena rivalka iz Mađarske su bile izjednačene. Ni jedna ni druga poslednjom dijabolom nisu pogodile “desetku”, ali Horvatova je bila za nijansu bolja – 9,9 krugova prema 9,7 i osvojila zlato.

Andrea Arsović je u finale ušla kao druga u kvalifikacijama, sa 417,9 krugova.

Srbija je imala predstavnika i u finalu muškaraca puškom. Junior kragujevačkog “Čika Mate” Stevan Jovanović je u kvalifikacijama “ubio” sjajnih 625,4 kruga, što je za tri deseta dela kruga bolje od državnog rekorda Andrije Milovanovića. Međutim Trofej Mladosti ove godine ne ispunjava uslove za priznavanje rekorda po pravilima Streljačkog saveza Srbije (neophodno je učešće takmičara iz bar pet zemalja, a u Zagrebu se nadmeću strelci četiri države). Jovanović je u kvalifikacijama, u konkurenciji iskusnih rivala, zauzeo treće mesto. Na kraju je u finalu osvojio  peto mesto.

Blizu finala bio je i Igor Čotra, koji je zauzeo devetu poziciju.

U nedelju, drugog dana Trofeja Mladosti na programu su takmičenja vazdušnim pištoljem.

Vazdušna puška, žene: 1. Lea Horvat (Mađarska) 206,7, 2. Andrea Arsović (Srbija) 206,5, 3. Marta Zeljković (Hrvatska) 185,8... Kvalifikacije: 1. Julijana Miškolci (Mađarska) 418,2, 2. Arsović 417,9... Ostale srpske takmičarke: 11. Marija Zavišić 412,8, 12. Tijana Kolarik 412,4... 19. Nevena Armuš 411,7, 20. Marija Malić 411,7...22. Marija Kolarević 410,5... Ukupno 59 takmičarki. Za finale 413,5.

Vazdušna puška, muškarci: 1. Borna Petanjek 208,9, 2. Petar Gorša 08,0, 3. Marin Cerina 184,0 (svi Hrvatska)...5. Stevan Jovanović 142,6... Kvalifikacije: 1. Gorša 628,3...3. Jovanović 625,4... Ostali srpski strelci: 9. Igor Čotra 619,9... 14. Dejan Pešić 616,3... 28. Gabriel Dautović 612,5… Ukupno 58 takmičara. Za finale 621,3.