Andrea Arsović osvojila zlato u Emiratima

Autor: Beta Beta
nedelja 09.04.2017.
15:01
Izvor: Beta

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je danas zlatnu medalju vazdušnom puškom na turniru "Trofej šeike Fatime Bint Mubarak" u Al Ainu, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Streljački savez Srbije

Kako je danas saopštio Streljački savez Srbije, Arsović je u finalu ostvarila rezultat od 248,6 krugova i za deseti deo kruga bila je bolja od Švajcarkinje Nine Kristen, koja je prošlog leta na Olimpijskim igrama osvojila šesto mesto u trostavu.

Treća je bila dvostruka prvakinja Afrike Šima Hašad iz Egipta sa 226,4 kruga.

Turnir na kome učestvuju strelkinje iz 11 zemalja sa tri kontinenta, Evrope, Azije i Afrike, održava se pod pokroviteljstvom šeike Fatime Bint Mubarak, treće žene Zajeda bin Sultana Al Nanjaha, prvog predsednika Ujedinjenih Arapskih Emirata, koji je na toj funkciji bio od osnivanja države 1971. do smrti 2004. godine.

Fatima Bint Mubarak je u svetu poznata kao borac za ženska prava, a osnivač je Ženske sportske akademije, koja nosi njeno ime.

Andrea Arsović će na turniru gadjati i malokalibarskom puškom iz trostava, u sredu, poslednjeg dana takmičenja.