Soro začarao gol Brazila, težak poraz vaterpolista Srbije u meču za infarkt!

četvrtak 11.08.2016.
01:33

Vaterpolisti Srbije zabeležili su prvi poraz na OI pošto su večeras izgubili od domaćina Brazila rezultatom 6:5 (0:2, 3:1, 2:0, 1:2).

Beta/Branislav Božić

Nova neverovatna utakmica srpskih vaterpolista, ovaj put su poveli 2:0, a potom potpuno pali i u drugoj i trećoj četvrtini postigli samo jedan gol, mada ruku na srce, pojačanje na golu Brazilaca, naš Slobodan Soro je bio daleko najveći heroj u bazenu sa 14 odbrana.

Trenutak odluke dogodio se 45. sekundi pre kraja, kada su Brazilci dobili i iskoristili peterac za 6:5.

Srbija sada ima dva remija i poraz i boriće se za četvrto mesto za plasman u četvrtfinale. U narednom kolu, u subotu od 03:10 Srbija igra protiv Australije.

Za razliku od prethodna dva susreta, u remijima sa Mađarskom i Grčkom, kada su naši loše otvarali mečeve, ovaj put su izabranici Dejana Savića počeli sigurno i čvrsto.

Već na samom početku Filip Filipović gađa iznad glave Slobodana Sora za vođstvo Srbije. Brazilci su imali u dva navrata igrača više, ali je na golu fenomenalan bio Bane Mitrović.

U sedmom minutu, na isteku prve četvrtine, Srbija ponovo koristi igrača više u bazenu, Sava Ranđelović je sačekao da Soro počne da pada u vodi i gađa pod prečku za 2:0.

U drugoj deonici, Brazilci su zaigrali bolje i posle prve prave uigrance akcije smanjuju na 2:1, tek u 12. minutu igre postižu prvi gol.

Usledio je brz odgovor, već u sledećem napadu, Dušan Mandić šutira snažno za novo vođstvo Srbije sa dva gola razlike. Do odlaska na odmor, Brazil je uspeo da se vrati i izjednači rezultat. Prvo je pogodio Perone, a potom i Baheš u poslednjem minutu - 3:3.

Slobodan Soro je nastavio da zadaje glavobolje našim vaterpolistima, prekaljeni 37-godišnji golman je zaustavljao redom udarce Gocića, Pjetlovića, Prlainovića i Mandića i usledila je kazna.

Bernardo Ometo Gomes šutirao je sa distance i zatresao mrežu za preokret i prvo vođstvo Brazilaca - 4:3.

Novi šok je usledio u poslednjem minutu treće deonice, kada se Josip Vrlić iskrao i pogodio za +2 - 5:3.

I početak četvrte četvrtine bio je za infarkt, Soro je zaustavio dva napada, a Brazilci su imali dva zicera, ali se onda istakao Mitrović i sačuva našu ekipu.

Ipak, Stefan Mitrović je konačno uspeo da probije bedem na golu i savlada Sora z 5:4.

U sledećem napadu usledila je najlepša akcija, brza razmena pasova i onda je Boba Nikić maestralno pogodio za 5:5.

Na 45. sekundi pre kraja, Brazilci su uspeli da iskoriste nepažnju u odbrani, Vrlić je iznudio peterac, a domaći poveli sa 6:5.