sreda 17.08.2016.
22:50

U finalu fudbalskog turnira na Igrama u Riju gledaćemo pravi fudbalski klasik.

twitter.com/DFB_Team_EN

Nešto ranije danas je na vrlo ubedljiv način selekcija Brazila izborila plasan u finale turnira.

Brazilci su čekali boljeg iz duela Nemačke i Nigerije, a na kraju su dočekali "Pancere", koji su na slavili sa 2:0.

Nemci su poveli već u devetom minutu utakmice, kada je mrežu golmana Nigerje Daniela zatresao levi bek Red Bul Lajpciga Lukas Klosterman.

Njega je sjajno uposlio mladi Maks Mejer koji je još jednom pokazao da je blistava budućnost pred njim.

Desetak minuta nakon gola, Nemci dolaze do još jedne izgledne prilike. Lars Bender je prihvatio centaršut iz slobodnog udara u petercu Nigerije, ali golaman Nigerije Emanuel Daniel odlično reaguje, te do promene rezultata nije došlo.

U prvih 45 minuta je Nigerja čak bila i konkretniji rival, ali nisu uspeli da zatresu mrežu mladog golmana Kelna Tima Horna.

Najbolju priliku su imali preko Džon Obi Mikela u 31. minutu, ali su njegov udarac izblokirali defanzivci Nemačke. Prilici je prethodila sjajna solo akcija fudbalera Čelsija.

Na startu drugog dela igre je Gnabri imao sjajnu priliku, ali se opet istakao golman Nigerije Emanuel Daniel.

U 58. minutu su Nemci ponovo pripretili, ovoga puta preko štopera Borusije Dortmund Matijasa Gintera, ali je njegov udarac nakon centaršuta Gnabrija otišao tik iznad prečke.

U 64. minutu je Mikel ponovo pripretio i to iz slobodnog udarca, ali je njegov šut završio tik pored leve stative.

Nekih desetak minuta nakon toga je priliku imao i Niklas Sule, ali je njegov udarac glavom nakonkornera otišao preko gola.

Konačan rezultat je postavio Nils Petersen u 89. minutu susreta. Asistirao mu je Selke, a golman Nigerije Daniel nije mogao nikako da sačuva mrežu ovog puta.

Dakle u finalu će igrati Brazil i Nemačka, dok će se u borbi za bronzu sastati Nigerija i Honduras.