OI - Marej kaparisao medalju, hoće li ući u istoriju?

subota 13.08.2016.
19:09

Britanac Endi Marej plasirao se u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru pa će u nedelju imati priliku da ispiše novu stranicu istorije sporta.

Beta/Ettore Ferrari/ANSA via AP Photo

Osvajač zlatne medalje na prethodnim Olimpijskim igrama u Londonu Endi Marej danas se plasirao u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru.

Britanac je u prvom polufinalnom meču singl konkurencije savladao Keija Nišikorija rezultatom 2:0 (6:1, 6:4) za sat i 20 minuta igre.

Dva brejka u prvom i jedan u drugom setu omogućili su Endiju Mareju da stigne do trijumfa i osigura još jednu olimpijsku medalju i sada ostaje da se vidi kakvog će sjaja ona biti.

Ukoliko u nedeljnom finalu izađe kao pobednik iz duela sa boljim iz drugog polufinala, Endi Marej će postati prvi teniser kojem je pošlo za rukom da odbrani zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.

Protivnik Endija Mareja u finalu Olimpijskih igara biće bolji iz duela Huana Martina Del Potra i Rafaela Nadala.