OI - Bravo, devojke, overeno četvrtfinale!

nedelja 14.08.2016.
22:05

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Olimpijskih igara pošto je u odlučujućoj utakmici Grupe B savladala selekciju Senegala.

fiba.com
fiba.com

Šampionke Evrope ostvarile su primarni cilj na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru pošto su večeras ostvarile drugu pobedu u Grupi B i tako overile plasman u četvrtfinale.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije slavila je u ovoj eliminacionoj utakmici sa Senegalom rezultatom 95:88 (27:15, 28:28, 21:23, 19:22) pa će kao četvrtoplasirana iz Grupe B u četvrtfinale Igara.

Večerašnji duel bio je za srpske košarkašice "biti ili ne biti" pošto je samo pobeda vodila u četvrtfinale, dok je eventualni poraz značio oproštaj od daljeg toka takmičenja.

Prvakinje "Starog kontinenta" uspele su da se izbore sa takvim pritiskom i da, pre svega zahvaljujući odličnom otvaranju utakmice, dobiju neugodnu selekciju Senagala.

Srpkinje su posle deset minuta igre imale 12 poena prednosti a najveća razlika na utakmici iznosila je 20 poena što dovelo do malog opuštanja kod naših devojaka.

Senegal se u drugom poluvremenu vratio u potpunosti u meč ali je u najtežim momentima za naš tim odgovornost preuzimala Danijel Pejdž pa pobeda na kraju ipak nije bila dovedena u pitanje.

Najefikasnija igračica u redovima pobedničke selekcije bila je Sonja Petrović sa 20 poena, 7 asistencija i 4 skokova, a pratile su je Jelena Milovanović sa 18, odnosno Ana Dabović i Danijel Pejdž sa po 15 poena.

Na drugoj strani je dominirala Aja Traore sa 30 poena i 8 skokova.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv reprezentacije Australije koja je grupnu fazu turnira završila sa skorom 5-0 i svakako da naše devojke čeka vraški težak posao.