I oni su ponos Srbije! Srpska žetva medalja na Specijalnoj olimpijadi!

nedelja 02.08.2015.
11:44
Izvor: Sportske.net, b92.net

Brojni uspesi i medalje naših sportista na Specijalnoj olimpijadi u Los Anđelesu. Zlato osvojili i fudbaleri.

specijalnaolimpijada.com

U godini velikih uspeha srpskog reprezentativnog sporta, sjajne vesti stižu nam i sa Specijalne olimpijade u Los Anđelesu.

Ukupno 17 medalja do sada su osvojili naši sportisti u LA-u, a poslednji su nas obradovali i fudbaleri, koji su u finalu ubedljivo savladali Austriju sa 4-1 i tako stigli do olimpijskog zlata.

Inače, takmičenje u fudbalu je organizovano u dve kategorije. Prva je ''7 na 7'', takmičenje ekipa osoba sa intelektualnom ometenošću, a u kategoriji 11 na 11 su ujedinjeni sa igračima bez hendikepa, koji, međutim, ne mogu kvalitativno da odskaču, prema pravilima.

Naš tim je osvojio zlato u toj kategoriji 11 na 11.

Posle fudbalera, obradovali su nas i odbojkaši i odbojkašice bronzanim medaljama, kao i košarkašice osvajanjem srebrne medalje.

Njihovim uspesima se ukupan broj medalja naših sportista povećao na čak 17, i to: