Meč za anale, SRBIJA JE U FINALU!

subota 16.07.2016.
20:11

Fantastične odbrane obe ekipe, gledali smo neverovatnu utakmicu. Na kraju, Srbija bolja od Italijana sa 3:2, overen je plasman u finale Svetske lige!

fivb.com
fivb.com

Svetska liga se približava samom kraju za ovu sezonu, a reprezentacija Srbije će igrati u finalu pošto je danas bila bolja od Italije sa 3:2 (23:25, 25:21, 25:23, 18:25 i 15:11).

Naši reprezentativci su odlično krenuli u ovaj susret, poveli su veoma brzo sa 4:0, ali su Italijani stizali lagano prednost izabranika Nikole Grbića.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, a Italijani su bili nešto prisebniji pa su dobili set sa 25:23.

Drugi set naši izabranici ulaze još ozbiljnije, Italijani su parirali, ali su popustili na samom kraju seta. Onda je na scenu stupi Luburić koji pravi fenomenalnu seriju, Srbija je izjednačila na 1:1.

U trećem setu smo imali prednost čitavim tokom, ali smo ponovo dozvolili opuštanje pred kraj seta, nešto slično kao što se dešavalo u meču sa Francuskom. Imali smo 20:16, Italijani su kasnije izjednačili na 22:22, da bi Uroš Kovačević bio sjajan kada je to najpotrebnije, doneo je Srbiji dva veoma bitna poena nakon čega smo slavili sa 25:23.

Italijani su se onda razgoropadili, naše je stigao umor, pa su Zajcev i drugovi stigli do velike prednosti sredinom seta - 19:11. Naravno, bilo je jako teško vratiti se, Nikola Grbić je rešio da odmori nekoliko igrača, pa se vrlo brzo ušlo u peti set.

Kulminacija - Peti set

Italijani bolje kreću u odlučujući najkraći set, poveli su sa 3:1, pa 4:2. Ipak, naši konsoliduju redove na servis Uroša Kovačevića, izjednačili smo na 4:4, a nakon toga se igralo poen za poen.

Napravili smo prednost FANTASTIČNIM poenom Marka Ivovića koji je iz veoma teške situacije skuvao loptu sa puno osećaja za 8:7.

Poveli smo sa 10:8 nakon poena utakmice, gledali smo neverovatne odbrane, Srbija je na kraju blokom Luburića stigla do dva poena prednosti, a minut kasnije poveli smo i sa 11:8 nakon greške Italijana.

Luburić je igrao glavnu ulogu, Majstorović je sjajno primao servise, a Zajcev je poslao još jednu loptu u aut za 13:9 za Srbiju.

Marko Ivović je doneo Srbiji 4 meč lopte za finale Svetske lige, a drugu smo iskoristili nakon servis greške Italijana!

Drugi meč igraju Brazil i Francuska, čekamo finalistu!