sreda 21.10.2015.
13:18

Odbojkaši Vojvodine osvajači su Superkupa Srbije, pošto su sinoć u Novom Sadu bili bolji od branioca trofeja, ekipe Crvene zvezde.

wienerliga.org

Kad je u pitanju Superkup, Zvezda je dominirala još od 2011. godine, ali ta njihova serija je u sredu prekinuta, pobedom Vojvodine rezultatom 3:1, po setovima 18:25, 25:17, 25:19, 25:13.

Zvezda je bolje ušla u ovaj meč, ubedljivo je dobila prvi set sa 25:18, ali je zatim usledio furiozni odgovor Novosađana.

Vojvodine je u drugom setu povela sa 9:3 i u tom ritmu je nastavila, ne samo do kraja ovog seta, već i do kraja meča. Drugi set je Vojvodina dobila sa 25:17, a isto tako ubedljiva bila je i u naredna dva seta, za potpuni preokret i prvi trofej u novoj sezoni.

Predvođeni raspoloženim Minićem i Nikolićem, odbojkaši Vojvodine rivalu iz Beograda nisu dali ni tračak nade da mogu da izbegnu poraz, pa ''Lale'' sa mnogo optimizma mogu da uđu u novu sezonu.

VOJVODINA NS SEME
: Simić 8, Nikolić 20, Bojičić 2, Vemić 10, Jovanović 5, Minić 23, Peković (libero), Stanković 1, Premović, Mehić (1-0, 3 prijema, 1 gr), Kujundžić, Radović. Trener: Strahinja Kozić