EP - "Orlovi" na mišiće dobili maraton sa Slovačkom

petak 09.10.2015.
20:30

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na startu grupne faze 29. Evropskog prvenstva ali mnogo teže nego što je to bilo ko mogao da očekuje.

cev.lu
cev.lu

Mnogo teže nego što se dalo naslutiti odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je startnu pobedu na Šampionatu Evrope koji se održava u Bugarskoj i Italiji.

Srbija je u Busto Arsiziju savladala Slovačku rezultatom 3:2 (25:22, 22:25, 30:28, 24:26, 15:9) u izuzetno uzbuljivom susretu koji je lako mogao da pripadne protivniku a trajao je više od tri sata!

Već u prvom setu "Orlovi" su imali priliku da se uvere u kvalitet protivnika i uvide da neće biti lako da ostvare pobedu. Slovačka je na startu imala prednost, ali je Srbija posle preokreta uspela da dođe do vođstva.

Drugi set je zasluženo pripao Slovacima, izabranici Nikole Grbića pet puta su za 40 minuta imali izjednačen rezultat ali ni u jednom trenutku nisu uspeli da dođu do prednosti pa je do poravnanja rezultata.

Do nove prednosti "Orlovi" su stigli posle fantastičnog trećeg seta koji je igran na razliku, a presudio je jedan "video čelendž" koji je zatražio Nikola Grbić. Slovaci su sredinom trećeg perioda koji je trajao 42 minuta imali i do pet poena prednosti, ali je Srbija na kraju osvojila set i stigla do nove prednosti.

Činilo se nakon trećeg seta da će Slovaci pasti u psihološkom smislu, na šta je ukazivao i rezultat pošto su "Orlovi" imali i do četiri poena prednosti. Potom je usledio period loše igre koji je protivniku omogućio da stigne do set lopti i da osvoji četvrti set.

Nakon drugog izjednačenja Slovaka otišlo se u taj-brejk. Protivnik je u peti set ušao sa psihološkom prednošću ali je Srbija bolje ušla u završnicu. Uz konstantnu prednost od dva ili tri poena "Orlovi" su stigli do tehničkog tajm-auta kada je na semaforu pisalo 8:4 za Srbiju.

Pomenutu prednost Srbija do kraja petog seta nije ispustila pa je krajnjim naporom zabeležena prva pobeda koju su mnogi unapred upisali što se pokazalo kao pogrešan pristup.

Narednu utakmicu na šampionatu Srbija igra u subotu od 15 časova protiv selekcije Finske, a meč trećeg kola sa Rusima trebalo bi da predstavlja borbu za prvo mesto u grupi "D" koja vodi direktno u četvrtfinale.