DRAMA - Srbija iz ''pepela'' do četvrtfinala!

utorak 13.10.2015.
19:51

Posle očajna prva dva seta, reprezentacija Srbije uspela da napravi preokret protiv Estonije i izbori plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

BETA/BETAPHOTO/CEV/Fiorenzo Galbiati/DR

Mnogo teže nego što se očekivalo, reprezentacija Srbije izborila je plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva!

Grbićevi ''Orlovi'' su danas u osmini finala savladali Estoniju sa 3-2 u setovima (21-25, 14-25, 25-8, 25-22, 15-13), posle velikog preokreta, pa će se sutra u četvrtfinalu boriti protiv selekcije Francuske.

Već na samom početku meča videlo se da će naš tim imati problema, Estonci su od starta zaigrali bolje i na prvi tehnički tajm-aut otišli sa četiri poena prednosti.

Nadali smo se da će naš tim uspeti da uzvrati, ali Estonija je odličnom igrom uspela da zadrži prednost i prvi set dobije sa 25-21.

Ni taj izgubljeni set nije bio toliko zabrinjavajući faktor, koliko potpuna dominacija Estonaca u drugom setu. Grbićevi izabranici bili su neprepoznatljivi, delovali su potpuno nemoćno na terenu, opa ni tajm-autim, ni izmene nisu pomogle da se ''Orlovi'' trgnu iz letargije.

Logična posledica svega toga je još jedan izgubljeni set, i to veoma ubedljivo, rezultatom 25-14.

To je bio poslednji alarm za reprezentativce Srbije da konačno zaigraju kako umeju i oni su to, na sreću, učinili u trećem setu, tokom koga nisu dozvolili ni najmanju šansu rivalu. Ovaj deo igre dobili su sa više nego ubedljivih 25-8 i tako najavili preokret.

U istom ritmu naši su igrali i tokom većeg dela četvrtog seta, poveli su sa ubedljivih 22-16, a onda u finišu seta dozvolili Estoncima da se približe. Ipak, bilo bi previše da se ova prednost prokocka u finišu seta, pa je naš tim dobio četvrti set sa 25-22 i izjednačio na 2-2 u setovima.

Peti set - prava drama! Estonci su ga bolje započeli, poveli sa 4-2, na šta je Nikola Grbić odmah reagovao tajm-autom. Naši su uspeli da uzvrate, da uhvate priključak, a na promenu strana otišlo se rezultatom 8-7 u korist našeg tima.

Usledio je konačan rasplet, Srbija je povela sa 11-9, ali posle tajm-auta Estonci se ponovo vraćaju u igru, vezuju dva poena i finiš pretvaraju u pravu dramu!

Srećom, Estonci nešto kasnije prave grešku pri rezultatu 13-12 za naš tim i Srbija je stigla do dve meč lopte! Druga je iskorišćena, za konačnih 15-13 u petom setu i plasman među osam najboljih.