Amerikanke prejake, ali ima nade za Srbiju!

subota 04.10.2014.
18:39

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras u pretposlednjem kolu druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u Italiji, ali i dalje imaju šanse za plasman u ''Top 6''.

fivb.org
fivb.org

Reprezentativke Srbije večeras su doživele poraz u duelu sa Amerikankama i na taj način odložile rešavanje pitanja plasmana u završnu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu.

Amerikanke su u potpunosti opravdale ulogu favorita i na kraju slavile rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:20, 25:22.

Izabranice Zorana Terzića imale su priliku u drugom setu, pri vođstvu 18:16, da možda i unesu potpunu neizvesnost u ovaj meč, ali je onda usledila sjajna serija rivalki, koje uspevaju da naprave preokret u tom setu i praktično završe najveći deo posla po pitanju pobednika.

Ipak, bez obzira na ovaj poraz, reprezentacija Srbije je zadržala treće mesto koje vodi u treću fazu takmičenja, a ukoliko Ruskinje večeras izgube od Brazila, naš tim će overiti plasman u završnicu.

U suprotnom, sve će rešiti mešusobni duel Srbija - Rusija u poslednjem kolu druge faze.