18:56

Posle šest uzastopnih pobeda, ekipa Kairata danas je remizirala u 17. kolu kazahstanskog šampionata.

fckairat.kz
fckairat.kz

Ekipa kazahstanskog Kairata iz Almatija danas je prekinula seriju pobeda, pošto je kao gost remizirala sa Irtišom iz Pavlodara, rezultatom 1-1.

Ekipa koja će biti rival našoj Crvenoj zvezdi u kvalifikacijama za Ligu Evrope, danas je nastupila u sledećem sastavu:

Plotnikov, Rudoselski, Gorman, Lunin, Plijev, Bakaev (od 67. Cesaj), Izael, Kuat, Islamhan (od 89. Darabaev), Riera, Seržinjo (od 58. Gohu).

Posle prvog poluvremena bez golova, Irtiš je poveo u 61. minutu preko Dudčenka, a bod Kairatu doneo je ubedljivo najbolji strelac tamošnjeg šampionata Žerard Gohu u 79. minutu.

Činjenica da je Gohu (18 golova posle 17 kola) danas ušao sa klupe u drugom poluvremenu, dovoljno govori da su u Kairatu već počeli da skrivaju karte pred dvoboj sa Crvenom zvezdom.