"Žuta podmornica" torpedovala Hihon

subota 17.12.2016.
14:50

Fudbaleri Viljareala slavili su na gostovanju ekipi Sporting Hihona u 16. kolu španske Primere.

twitter.com
twitter.com

Sve bolji Viljareal je lako izašao na kraj sa ekipom iz Hihona, te je na "El Molinjonu" slavio sa 1:3 (0:2).

Sve je manje-više bilo jasno nakon 20 minuta igre, u tom trenutku su gosti imali dva gola razlike.

Najpre je mrežu domaćina zatresao Džonatan dos Sanots, da bi samo sedam minuta kasnije bivši igrač Sasuola Nikola Sansone udvodstručio prednost Viljareala.

Izabranici Frana Eskribe su mogli da se opuste, to su i učinili, te su lako zadržali prednost do odmora.

U nastavku je Hihon ipak zaigrao bolje, bili su daleko opasniji rival, ali nisu uspeli da savladaju Asenha.

Sve sumnje o pitanju pobednika otklonio je Alešandre Pato. Brazilac je u 74. minutu lako zatresao mrežu domaće ekipe, sa svega par metara od gola, nakon odličnog prodora i dobre lopte strelca drugog gola Sansonea.

Domaća ekipa je ipak došla do počasnog pogotka i to na vrlo bizaran način. Jedan defanzivac gostiju je pokušao da izbaci loptu iz svog kaznenog prostora, pogodio je Karmonu u glavu. Lopta je potom dobila čudnu trajektoriju te je završila u golu gostiju, lobovavši nemoćnog Asenha.

Viljareal ostaje četvrti na tabeli sa 29 bodova, dok je Hihon ostao u zoni ispadanja, na 18. mestu sa čak 17 bodova manje od današnjeg rivala.