Znate li šta je fudbal? Kada Selta vodi do 87. minuta, a onda Atletiko napravi ČUDO!

nedelja 12.02.2017.
22:38

Meč sezone u Primeri!

EPA/VICTOR LERENA

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom ''Visente Kalderonu'' ekipu Selte rezultatom 3:2 (1:1) u 22. kolu Lige Primere.

Selta je vodila u dva navrata, drugi put je povela deset minuta pre kraja, ali je potom Atletiko sa dva pogotka u 87. i 88. minutu došao do potpunog preokreta.

Ovaj meč obeležio je Fernando Tores koji je postigao pogodak za 1:1, a potom je promašio penal za 2:1. Obe situacije pogledajte OVDE.

''El Ninjo'' je prvo postigao spektakularan pogodak za 1:1 na asistenciju Karaska, a onda je Belgijancu ukrao penal.

Najpre je spektakularnim makazicama postigao sjajan pogodak u 11. minutu, a potom je a isteku pola časa igre, Karasko je oboren u šesnaestercu, želeo je da izvede penal, ali mu je Tores samo namignuo i kao starosedelac i legenda kluba uzeo loptu iz ruku i zategao prečku.

U drugom poluvremenu, tačnije u finišu usledila je potpuna ludnica. U 80. minutu posle školske kontre, Aspas je proigrao Guidetija, a ovaj pogodio za 1:2.

Ipak, u poslednjih pet minuta, a u razmaku od samo stotinak sekundi, Atletiko je došao do potpunog preokreta.

Najpre je u 87. minutu Karasko prekrasnim volej udarcem sa preko 20 metara pogodio malu mrežu za 2:2.

Već u sledećem minutu, Gameiro je glavom spustio za Grizmana, a ovaj lako iz peterca postavio konačnih 3:2.