'Zmajevi' primili gol na 'Dragau' posle skoro godinu dana!

subota 05.12.2015.
21:53

Danas je prekinut neverovataz niz Porta u Primeiri.

BETA/AP Photo/Paulo Duarte

Verovali ili ne, Porto do dana nije primio gol u domaćem šampionatu na svom bunjištu još od 14. decembra prošle godine kada je aktuelni šampion Portugalije Benfika slavila rezultatom 2:0.

Od tada, pa do dana današnjeg mreža 'Zmajeva' se na 'Dragau' nije tresla 16 utakmica u nizu.

Taj niz je danas prekinut, učinila je to ekipa Pakoš Fereire, tačnije njen napadač Bruno Moreira koji je doveo svoj tim u vođstvo na 'Zmajevom gnezdu' u osmom minutu meča.

Mreža Porta na 'Dragau' se tako zatresla posle neverovatnih 1483 minuta!

'Zmajevi' su u nastavku preokrenuli rezultat golovima Meksikanaca Korone i Lajuna sa bele tačke, pobedili sa 2:1 i zauzeli prvu poziciju na tabeli.

Da li će tu i ostati zavisi od iskoda utakmice između Maritima i Sportinga koja je trenutno u toku. U slučaju da 'Lavovi' iz Lisabona ne pobede, Porto će biti lideri nakon 12 odigranih kola Primeire.