Žiru se večeras izbrukao kao nikad u životu...

Autor: Janko Glavonjić
sreda 25.02.2015.
22:20

Arsenal u ovom trenutku gubi sa 0:2, moraće da se popnu na Mont Everest da to preokrenu u Monaku ako ostane ovaj rezultat, ali da je Žiru bio prisebniji, druga bi se pesma pevala...

Beta/AP Photo/Matt Dunham

Monako vodi sa dva gola razlike, a da su praktično dva puta prešli centar u toku prethodnih 60 minuta.

Kondogbija i Berbatov su iskoristili svoje šanse, dok je na drugoj strani Žiru promašivao nemoguće.

Francuz je imao četiri vrlo izgledne prilike da postigne gol, ali se propisno izbrukao, nikada on nije ni imao sjajnu konverziju prilika, zbog čega je često bio kritikovan, ali ovakav 'performans' ne verujemo da je imao.

U prvom poluvremenu je imao jednu priliku kada je iz šesnaesterca šutirao nebu pod oblake, u prvom minutu drugog poluvremena je imao ovu šansu.

Samo par minuta kasnije je bio gotovo neometan kada je šutirao glavom, ponovo preko gola, a na kraju je sve začinio ovom 'minijaturom'.

Neposredno posle ovog promašaja je ustupio svoje mesto Volkotu. Završio je meč sa šest šuteva, svi su bili van okvira gola.