Žiru je ponovo junak "Tobdžija" - Arsenal posle preokreta savladao Preston!

subota 07.01.2017.
20:26

Ekipa Prestona ugostila je Arsenal u 1/32 finala FA Kupa, na kraju susreta slavili su gosti iz Londona.

Beta/Dave Howarth/PA via AP

Nakon 90 minuta igre u Prestonu, rezultat je bio 1:2 (1:0), Arsenal se mučio, uprkos tome što je Venger izveo sasvim solidnu postavu na startu susreta.

Od starta su u timu bili standardni prvotimci poput Monreala, Mustafija, Džake, Žirua i Erona Remzija, a na terenu su bili i Gabrijel, Ivobi i Lukas Perez, kao i mladi Majtland-Najls.

To ipak ništa nije značilo, domaćin je bolje otvorio meč, poveli su preko Robinsona već u šestom minutu, a više o tom pogotku OVDE.

Preston je u nastavku bio ravnopravan rival sa "Tobdžijama", ekipa iz premijeršipa nije delovala previše zainteresovano.

Sa 1:0 za domaći sastav se otišlo na odmor, a već u prvom minutu nastavka Arsenal dolazi do izjednačenja.

Strelac je bio Remzi, nakon sjajnog šuta iz okreta, sa ivice kazneno prostora domaće ekipe.

Preuzeo je Arsenal konce igre u nastavku u potpunosti, ali nisu uspevali da materijalizuju svoje prilike, sve do 90. minuta, kada je na scenu stupio Olivije Žiru.

Perez je izvukao jednu loptu na gol-aut liniji, neposredno pored gola domaćeg sastava, najbrže je do nje stigao francuski fudbaler, koji još jednom spašava ekipu Arsena Vengera.

02:10

Imati ovakvog centarfora, koji na prvom mestu RAZUME igru, korpulentan, u igri glavom odlican, osvaja, gradi i spusta lopte saigracima, dobar u pas igri, solidnog suta iz daljine i solidnog driblinga, a umesto njega forsirati Volkota celu polusezonu je u najmanju ruku glupost a pre ce biti da je bezobrazluk. Ima Ziru momente kada promasuje nestvarne stvari, ali je uvek primecen na terenu, ucestvuje u igri, dok jadnog Volkota vidis samo kad mu se posreci da da gol, inace ne postoji. Mozda ce vecini zvucati smesno, ali Ziru je jako koristan fudbaler i retka zverka. Mirne duse mogu da kazem da je u klasi Levandovskog ili Benzeme, a od jednog Lukakua je par klasa iznad.

Ya_Gunners_ya1
17:04

Ima momente? Citavu utakmicu covjek masa , i zbog njega ekipa se muci do zadnje minute, onda da gol i heroj, ma molim te da zna dat dva gola koliko masi, ne bi strepili do zadnje minute , pod hitno napadaca kupit !

gunner11
Monday, 09.01.2017
16:22

Problem je u tome sto Ziru ne moze da igra sam u napadu.Pogledaj kako igra za Francusku kada igra zajedno sa Grizmanom .Najbolje bi bilo kada bi Venger vratio 4-4-2 da Perez i Ziru igraju zajedno u napadu ili Alexis i Ziru ali tu je problem Ozil koji se ne uklapa u tu formaciju

Ajde?
19:54

Realno preteruješ. Žiru se trudi i daje 100% na terenu ali to često nije dovoljno. Premotaj samo utakmicu protiv Palasa, šansu pre gola koji je dao, ono jednostavno ne sme da se promaši. Čoveku fali ono najbitnije što napadač mora da ima - završnicu. Tip igrača je kao i Lukaku, promašiže 3 šanse da bi dao jedan gol nakon toga.

Ashburton Grove
Saturday, 07.01.2017
22:19

Problem je u centralnom veznom redu, ovi igrači osim Kazorle nemaju potrebne tehničke kvalitete da bi pokrenuli ekipu i da bi lopta tečno išla napred... Večeras su Dzaka i Remzi svaku drugu loptu vraćali nazad... Sad se vidi koliko bi Vilser dobro došao timu. Što se Pereza tiče po meni treba da bude starter jer daje 100% svaki put kad igra...