Žimi Brijan spasao Gengam poraza

Autor: Boban Filipović
nedelja 20.11.2016.
17:08

Bordo je proputio veliku priliku da odnse ceo plen iz Bretanje, da tako ne bude pobrinuo se iskusni Brijan.

Prva utakmica nedeljnog programa 13. kola francuske Lige 1 odigrana je između Gengama i Bordoa i završena bez pobednika - 1:1.

Žirondinci su poveli sredinom prvog poluvremena preko Levčuka, u 78. minutu propustili priliku da dupliraju prednost jer je Žeremi Menez promašio penal, a kazna je stigla u trećem minutu sudijske nadokande.

'Strašni sud' za goste bio je Žimi Brijan, koji ne samo da je sprečio poraz svog tima, već se i pobrinuo da Gengam zadrži dva boda viška u odnosu na današnjeg rivala.

Gengam će biti peti na tabeli uoči 14. kola francuskog šampionata, Bordo je tri stepenika ispod, ali bi mogao da sklizne još jedan niže ukoliko Sent Etjen večeras savlada Nicu.