ponedeljak 13.03.2017.
23:02

Nova pobeda Benfike u šampionatu Portugala, uz još jednu zapaženu partiju mladog srpskog reprezentativca.

EPA/MIGUEL A. LOPES

U poslednjoj utakmici 25. kola šampionata Portugala, Benfika je večeras na svom terenu savladala Belenenseš sa 4:0.

Trijumf lisabonskih ''Orlova'' najavio je Almeida, vodećim golom u 12. minutu, a početkom drugog poluvremena prednost je duplirao Mitroglu.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 60. minutu, kada je Andrija Živković uposlio Salvija pred kaznenim prostorom gostiju, a ovaj preciznim udarcem povisio na 3:0.

Naš reprezentativac je nešto kasnije zamenjen, a konačan rezultat postavljen je u nadoknadi vremena, kada je Mitroglu asistirao, a Žonas pogodio za 4:0.

Benfika sada ponovo ima bod više na vrhu tabele u odnosu na drugoplasirani Porto.