nedelja 19.02.2017.
23:23

Fudbaleri Benfike vratili su se na vrh tabele portugalske lige, kako su u derbiju kola bili bolji od Brage.

Beta/AP Photo/STR

Izabranici Vitora Pereire slavili su na nezgodnom gostovanju sa minimalnih 0:1 (0:0).

Gol odluke pao je u 80. minutu, kada je sjajni grčki napadač Kostas Mitroglu nparavio dar-mar odbrani Brage i udarcem u bliži ugao savladao Marafonu.

Domaćin je večera bio i bolji rival, ali Stojiljković i društvo nisu uspeli da proture loptu pored Žulija Sezara, te je gol Mitroglua bio dovoljan za trijumf "Orlova".

U startnoj postavi aktuelnog šampiona Portugalije našli su se i bivši igrači Partizana Ljubomir Fejsa i Andrija Živković, dok su dres Brage od prvog minuta poneli srpski internacionalci Lazar Rosić i Nikola Stojiljković.

Benfika je ponovo prva na tabeli Primeire, imaju bod više od Porta, dok Braga ostaje četvrta sa 38 bodova, 16 manje od večerašnjeg rivala.