subota 09.08.2014.
17:01

U drugom kolu ruske Premijer lige, fudbaleri Zenita bili su veoma ubedljivi protiv moskovskog Torpeda na svom terenu.

Beta/AP Photo/Petros Karadjias

Zenit je na stadionu 'Petrovski' pred od 10 hiljada gledalaca spakovao čak osam komada gostima iz prestonice i tako najavio da će i ove sezone igrati bitnu ulogu u ruskom šampionatu.

Na prvi gol čekalo se 26 minuta, kada je led probio Smolnikov, a već deset minuta kasnije bilo je 3:0, pošto su u međuvremenu mrežu gostirju zatresli Rondon i Hul sa bele tačke.

U drugom poluvremnu ruski vicešampion se još više raspucao.

Najpre Rondon postiže svoj drugi gol na meču posle samo dva minuta igre u nastavku, a nedugo potom isto čini i Hulk.

Na pola sata pre kraja već je 6:0, upisao se i Šatov.

U 72. minutu novi penal za Zenit, ovog puta odgovornost preuzima Aleksandar Keržakov, koji postiže sedmi gol za svoj tim, a pet minuta kasnije napadač ruske reprezentacije postiže još jedan gol.

Torepedo u finišu ipak stiže do utešnog gola, Dimitri Aidov je bio precizan sa bele tačke za konačnih 8:1!

Današnji program u ruskoj ligi otvorili su Mordovija i aktuaelni šampion CSKA iz Moskve.

"Armejci" su slavili minimlacem preko Dumbije, a po 90 minuta na terenu proveli su Zoran 'Bambi' Tošić kod pobednika i Marko Lomić kod praženih.