Zenit pobedom skočio na drugo mesto!

Autor: Janko Glavonjić
sreda 26.11.2014.
19:58

U prvom meču današnjeg programa Lige šampiona, Zenit je savladao Benfiku sa 1:0 (0:0).

Beta/AP Photo/Dmitry Lovetsky

Važnost ovog meča očito je "presekla" današnje rivale. Izjednačeni na tabeli pre ovog kola, sa po 4 boda, oba rivala su pokazala ambiciju da se brane i po svaku cenu izbegnu poraz, pošto ih je i bod ostavljao u trci za plasman u osminu finala pre poslednjeg kola.

Meč je bio poprilično nezanimljiv i bez puno ritma, timovi su igrali bez puno rizika i nije viđeno mnogo šansi.

Prva velika prilika viđena je tek u 39. minutu, kada je Benfika preko Salvija imala dobru šansu. Lodigin je maestralno intervenisao, i zaslužio aplauz od domaćih navijača.

U drugom poluvremenu, kako se meč približavao kraju, Zenit je preuzimao inicijativu i imao nekoliko poluprilika pred golom Benfike.

Ipak, sve to nije bilo dovoljno konkretno, i činilo se da će se meč završiti rezultatom 0:0, ali je onda jedan od najboljih igrača domaćeg tima Dani zatresao mrežu.

To je bio zaista fantastičan gol, napadač ruskog tima uhvatio je savršen volej i poslao loptu iza leđa bespomoćnog golmana.

Do kraja meča fudbaleri Zenita su znalački sačuvali prednost i pred poslednje kolo su u jako lepoj poziciji da izbore plasman u osminu finala.

U poslednjim trenucima meča odbrambeni fudbaler gostiju Luizao je zaradio drugi žuti karton.