Zenit osvojio ruski Kup

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 02.05.2016.
17:13

Fudbaleri Zenita iz Sankt Petersburga osvojili su prvi trofej ove sezone pošto su u finalu kupa odigranom u Kazanju ubedljivo savladali moskovski CSKA.

Beta/AP Photo/Dmitry Lovetsky

Ekipa Andrea Viljaš-Boaša je povela u 34. minutu uz penala koji je izveo Hulk, ali prednost nije potrajala ni dva minuta jer je Nigerijac  Olanare izjednačio rezultat koji se nije menjao do odlaska na odmor.

Nakon desetak minuta igre u nastavku Kokorin vraća prednost Zenitu nakon asistencije Hulka, a nedugo potom Hulk postiže svoj drugi gol iz penala na utakmici.

Najstrožu kaznu skrivio je Vasilij Berezutski, napravio je prekršaj kao poslednji igrač odbarne i zbog toga zaradiodirektkan crveni kaarton.

Brojčano inferiorniji, 'Armejci' su nokautirani u 70. minutu, Jusupov je pogodio za konačnih 4:1.

Zoran Bambi Tošić je ubedljiv poraz svog tima odgledao sa klupe za rezerve.