"Zebra" pregazila "Bikove", Miha izbegao katastrofu!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 23.09.2017.
22:38

Juventus rasturio Torino koji je već posle 24 minuta ostao sa igračem manje, na kraju mogu da budu zadovoljni sa četiri primljena gola.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je od početka krenuo svim silama ka golu gradskog rivala, a pokazalo se da je odluka Alegrija da Iguaina ostavi na klupi bila dobra. Mandžukić se vratio na svoju nekadašnju poziciju i pravio dosta problema "Bikovima".

Prvu šansu je imao Kuadrado, zatim je inače solidni Lijanko Vojnović vraćanjem svog golmanu napravio problem gostima, a Juve je posle poklona stigao do vođstva.

Rinkon je izgubio loptu na 30 metara od gola, njegovi bivši klupski drugovi su to odmah kaznili, Dibala je svojim devetim golom u šest mečeva prvenstva savladao Sirigua i doveo šampiona do prednosti.

Onda ludilo mladog Baselija, imao je već žuti jer je udario Dibalu sa leđa. Desetak minuta kasnije, karate udarac u Pjanića, crveni karton, bunio se i Mihajlović, na šta ga je stadion kao i obično počastio uvredama koje su i rasističke.

Torino sa desetoricom nije uspevao da parira, imao je Juve još par šansi, da bi nakon povratne lopte Kuadrada, Pjanić pogodio suprotan ugao, 2:0 u finišu prvog poluvremena.

I na kraju jedna prilika za Torino, Ljajić je izveo slobodnjak, Beloti zamalo zakasnio. Adem nervozan, šutnuo je loptu posle jednog faula koji je napravio i naravno dobio žuti karton.

U nastavku je Torino i dobro prošao. Aleks Sandro je prvo oprobao šut, pa je glavom posle kornera povisio na 3:0.

A onda je Sirigu bio kao na streljani, spasao je "Bikove" katastrofe.

Odbranio je zicer Benatiji i Mandžukiću, stativa ga je spasila u jednoj situaciji, Juventus je imao još nekoliko sjajnih prilika, preko Dijega Košte i Bernadeskija. Na kraju je Dibala postigao još jedan gol u nadoknadi za konačnih 4:0. Očitali su lekciju rivalu koji je sa desetoricom nedorastao i pretrpeo prvi poraz u sezoni.

U današnjim mečevima favoriti nisu grešili, Roma je savladala Udineze, Napoli je izvukao pobedu u Ferari protiv Spala.