nedelja 24.09.2017.
22:40

Ludnica na Anoeti.

EPA/PETER POWELL

Fudbaleri Valensije pobedili su u gostima ekipu Real Sosijedada rezultatom 3:2 (1:1) u šestom kolu Lige Primere.

Valensija je dva puta povela, Sosijedad dva puta stigao  rezultat, ali posle Zazinog gola u finišu nije bilo više povratka.

Valensija je povela u 26. minutu, posle munjevite kontre i slabe postavke odbrane domaćih, Guedes je proigrao Rodriga, a ovaj lako sa pet metara pogodio nebranjenu mrežu.

Samo sedam minuta kasnije, Rodrigez je centrirao iz kornera, a Ojarzabal glavom pogodio za 1:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 55. minutu, Valensija je ponovo došla u vođstvo, Soler je prelepo proigrao mladog Naća Vidala, koji je bocnuo preko Ruljija za 1:2.

Međutim, i ova prednost Valensije nije dugo trajala, pošto je samo četiri minuta kasnije Ojarzabal zategao sa 18 metara u suprotan ugao za 2:2.

Domaći su u 68. minutu ostali sa igračem manje pošto je u pokušaju da napravi makazice, Zubeldia šutnuo u glavu svog čuvara i zaradio drugi žuti karton.

I u tom segmentu su ekipe bile ubrzo izjednačene, pošto je Kondogbija deset minuta kasnije takođe zaradio drugu javnu opomenu i automatsko isključenje.

U 85. minutu, Valensija je došla i treći put u vođstvo, a heroj je opet bio Simone Zaza, kao u prošlom kolu.

Guedes je ponovo odlično pobegao po levoj strani, vratio paralelu za Zazu koji je lako pogodio za 2:3.

Valensija je ovom pobedom skočila na četvrto mesto na tabeli, sa bodom više od Real Madrida, dok je Sosijedad sada posle tri pobede, vezao isto toliko poraza i ostao osmi sa devet bodova.