22:43

Nismo mnogo videli od najboljih fudbalera sveta u dresu svojih reprezentacija ove večeri, iako smo to očekivali... Sjajna partija Vejna Runija!

Beta/AP Photo/Jon Super

Portugal i Argentina su igrali prijateljski meč koji bi bio kao i svaki drugi da na suprotnim stranama nisu igrali Kristijano Ronaldo i Leo Mesi.

Njih dvojica su se srdačno pozdravili pred početak meča, diskutovali su na terenu nekoliko puta sa osmehom na licu, a odigrali su samo po poluvreme pošto su treneri odlučili da ih zamene nakon 45 minuta igre.

ronaldo i mesi

Nisu imali gledaoci Bog zna šta da vide na ovom meču, bilo je prilika uglavnom ispred gola Portugala, ali je nepreciznost Argentinaca koštala ovu ekipu pobede.

Gajtan i Di Marija su propustili možda i najbolje prilike za svoje ekipe, dok je Kristijano Ronaldo propustio najbolju priliku za svoj tim u prvom delu igre.

Ipak, na samom kraju meča do pobede dolaze Portugalci preko Gereira na asistenciju Rikarda Kvarežme.

Ako su Portugal i Argentina odigrali slab meč, onda to možemo reći i za dva poslednja šampiona sveta, Španiju i Nemačku.

Kasiljas je bio istaknuta ličnost na ovom meču nakon odbrane u prvom delu igre kada je odbranio šut Marija Gecea, a na drugoj strani je Ciler spasio Nemačku nakon šuta Nolita.

Naravno, obe ekipe nisu bile kompletne, falilo je tu dosta standardnih prvotimaca, pa smo bili uskraćeni za pravi kvalitet.

Ipak, aktuelni svetski šampioni su uspeli da savladaju drugog golmana reprezentacije Španije, Kasilju, pred sam kraj, učinio je to Toni Kros u 89. minutu. Bio je to šut sa nekih 25 metara.

Italijani su uspeli da savladaju reprezentaciju koja je sa Srbijom u grupi u kvalifikacijama za EP i koja nam je direktni protivnik za treće mesto. U pitanju je selekcija Albanije, a jedini gol na ovom meču Italijani su postigli preko gostujućeg igrača, Salihija, takođe pred sam kraj meča.

Meču je prisustvovalo čak 25 hiljada Albanaca.

U meču Francuske i Švedske takođe smo videli gol pred sam kraj meča, strelac je bio Rafael Varan koji je ovim pogotkom doneo pobedu svojoj reprezentaciji. Kasnije je Benzema promašio penal, ali to nije uticalo na pobednika, ostalo je 1:0.

U velikom derbiju koji je bio pravi ispit za organizatora Englezi su izašli kao pobednici u Škotskoj na Seltik Parku, na kraju je bilo 1:3. Vejn Runi je ponovo dominirao utakmicom, postigao je dva gola, jedan je delo Čembrlejna.