"Vukovi" ubedljivi protiv Leverkuzena

Autor: Boban Filipović
nedelja 21.09.2014.
17:38

Pretposlednju meč 4. kola Bundeslige sasvim zasluženo je pripao "Vukovima", koji su pred svojim navijačima došli do prve pobede u sezoni pošto su savladali "Farmaceute" sa 4:1 i naneli im prvi poraz. Blistao je Rikardo Rodrigez. Kolo su zatvorili Kel i Me

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Sve je krenulo po zlu za goste iz Leverkuzena već u 7. minutu meča kada desni bek Donati pravi prekršaj kao poslednji igrač odbrane i dobija direktan cveni karton.

Rikardo Rodrigez je stavio loptu na kreč, matirao Lena i doveo svoj tim u vođstvo.

Međutim, iako brojčano inferiorniji, Farmaceuti" se vraćaju u igru nakon pola sata igre. Poravnanje donosi Josip Drmić.

Ipak, do poluvremena Volfsburg uspeva da vrati prenost golom Vijerinje, na asistenciju Rodrigeza.

Danas je bio dan švajcarskog levog beka Rikarda Rodrigeza, koji u 63. minutu meča postiže svoj drugi gol na meču na dodavanje De Brujna.

Taj trenutak rešio je sve dileme, a do kraja meča Volfsburg preko Arona Hanta stiže do konačnih 4:1.

Golove pogledajte OVDE.

Ovo je prva pobeda "Vukova" u tekućem šampionatu, do sada su sakupili 5 bodova. Bajeru iz Leverukzena je ovo prvi poraz, te ostaju na 7 osvojenih bodova nakon četiri odirana kola.

Poslednji meč 4. kola Bundeslige odigran je u Kelnu, gde su "Jarčevi" ugostil Borusiju iz Menhengladbaha. Ta utakmica završena je najnepopularnijim rezultatom. Oba tima tako ostaju neporažena u dosadašnjem delu sezone, obe imaju skor od jedne pobede i tri remija.