subota 30.05.2015.
21:56

Fudbaleri Volfsburga su osvajači Kupa Nemačke za sezonu 2014/2015!

Beta/AP Photo/Markus Schreiber

Oni su finalnom meču na Olimpijskom stadionu u Berlinu savladali Borusiju iz Dortmunda sa 3-1 i osvojili prvi trofej u Kupu u istoriji kluba!

Sve vredno pomena na ovom meču se desilo u prvom poluvremenu kada su postignuti svi golovi!

Početak meča nije obećavao da će "Vukovi" lako izaći na kraj sa "Milionerima".

Igrao se 5. minut kada su igrači Borusije došli u vođstvo.

Na centaršut Kagave u kaznenom prostoru Volfsbugra najbolje se snašao Obamejang i doneo veliku radost "Milionerima".

O tom trenutku niko nije slutio da će uslediti potop ekipe Jirgena Klopa kome je ovo bio poslednji meč na klupi Borusije!

Gostima se samopouzdanje nije poljuljalo već kao da su se trgli nakon primljenog gola.

Za svega 16 minuta uspeli su tri puta da zatresu mrežu Borusije.

Golove su postigli Gustvao u 22., De Brujne u 33. i Dost u 38. minutu!

Od ovog šoka igrači Borusije nisu uspeli da se oporave do kraja meča iako su imali inicijativu u drugom poluvremenu.

Stvorili su nekoliko polušansi, ali nisu uspeli da savladaju Dijega Benalja.

Volfsburg je ovu sezonu odigrao sjajno, uspeo je da se plasira u Ligu šampiona a ovaj trofej je došao kao kruna sjajnih partija ove godine!