petak 22.09.2017.
22:22

Bajern je vodio sa 2:0, ali nije pobedio!

EPA-EFE/ANDREAS SCHAAD

Bajern je danas bio veliki favorit protiv Volfsburga koji je na ovaj meč došao sa novim trenerom, Martinom Šmitom. Podsećali su nas čitav dan na utakmicu Roberta Levandovskog i njegovih pet golova za 9 minuta u onom čuvenom meču pre dve godine protiv Volfsburga.

Danas nije bilo tako.

Bajern je vodio sa 2:0, ali nije slavio pobedu pokazavši još jednom da nije ekipa Karla Anćelotija u najboljoj formi na početku prvenstva.

Bavarci su bili bolji u prvom poluvremenu, stvarali su šanse, Vidal i Levandovski su pokušavali, ali nisu imali uspeha, dok je na drugoj strani pokušao Arnold.

Onda je usledio 32. minut i kazneni udarac koji je sviran nad Levandovskim, i to dosta diskutabilno. Upravo je Poljak uzeo loptu, poslao loptu u mrežu za 1:0.

Do kraja poluvremena novi šok za Volfsburg, Roben je pucao sa 25 metara, lopta je nekog zakačila i promenila pravac, dovoljno da se nađe u mreži.

U nastavku zanimljiv meč, Volfsburg je imao svoje šanse, a prvu je iskoristio u 56. minutu.

Maksimilijan Arnold je izveo slobodan udarac, Ulrajh, golman koji menja Nojera ove sezone, je katastrofalno reagovao i lopta se nažla u golu.

Imao je Bajern prilika do kraja, a onda novi šok na "Alijanc areni".

Verheg je uputio sjajan centaršut sa desne strane, natrčavao je na loptu Didavi koji glavom vara golmana domaćih za konačnih 2:2 u 83. minutu!

Ovo je bio prvi put od 2008. godine da Bajern na svom terenu ne pobedi nakon vođstva od 2:0.