Vuk Rašović pokazao Partizanu - Ovako se pobeđuje BATE!

ponedeljak 10.08.2015.
21:09

Ekipa DInama iz Minska, koju sa klupe uspešno vodi bivši trener Partizana Vuk Rašović nanela je večeras prvi poraz vodećem BATE Borisovu u domaćem šampionatu.

Facebook, ФК Динамо Минск

U derbi utakmici 15. kola šampionata Belorusije, Rašovićev Dinamo iz Minska kao gost je savladao BATE Borisov rezultatom 1-0 i tako ponudio recept Partizanu koji će se u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu šampiona sastati upravo sa beloruskim šampionom.

Gol koji je odlučio pobednika u večerašnjoj utakmici postigao je napadač Dinama Rasadkin u 21. minutu utakmice, a ekipi BATE Borisova u drugom poluvremenu nije pomogao ni povratnik u njihovu ekipu, njihovo najveće pojačanje ovog leta Aleksandr Hleb.

Od srpskih internacionalaca nastupili su i Milunović i Mladenović u domaćem timu, odnosno Nenad Adamović u redovima pobedničke ekipe.

Ovim trijumfom, DInamo se primakao večerašnjem rivalu na samo pet bodova zaostatka. BATE je ostao na 38, a Dinamo sada ima 33 na drugom mestu.

BATE Borisov: Černik, Zavnerčik, Poljakov, Milunović, Mladenović, Nikolić (Jablonski od 45.), Aleksijević (Baga od 69.), Karnitski (Hleb od 46.), Gordejčuk, Volodko, Rodionov.

Dinamo Minsk: Gutor, Vitus, Politevič, Bangura, Begunov, Adamović (Mabruk od 64.), Korzun, Koritko (Voronkov od 82.), Neaksa (Udoji od 71.), Bećiraj, Rasadkin