22:12

Večerašnja pobeda Legije u šampionatu Poljske protekla je u znaku povratka srpskog internacionalca Miroslava Radovića na teren posle duže pauze.

legia.com
legia.com

Fudbaleri Legije pobedili su Krakoviju sa 2-0 u poslednjem meču 17. kola poljskog šampionata.

Ovu utakmicu obeležio je povratak Miroslava Radovića posle pauze koja je trajala duže od mesec dana i zbog koje je propustio čak osam utakmica.

On se oporavio od povede primicača koju je zaradio na meču prvenstva sa Lehijom u oktobru. Srpski fudbaler je na terenu proveo 68. minuta i za to vreme je imao dva dobra pokušaja da se upiše u strelce.

Domaćini su poveli već u desetom minutu autogolom Marsinijaka, da bi konačni rezultat postavio Orlando Sa, koji je četiri minuta ranije zamenio Radovića, u 72. minutu. Legija je ovom pobedom pobegla na šest poena drugoplasiranoj Visli iz Krakova.

Lider šampionata naredni meč igra već u petak, kada gostuje Gornjiku, dok ih naredne nedelje očekuje meč šestog kola grupe L Lige Evrope protiv Trabzonspora.

Legija je već obezbedila plasman u nokaut fazu i trenutno ima dva poena više od turskog tima koji je na drugom mestu.