Volfsburg je hit, De Brujne dominira!

nedelja 09.11.2014.
17:42

Ekipa koja je imala nešto lošiji start na početku sezone sada igra fenomenalno i jedna je od ekipa koja je u najboljoj formi u ovom trenutku.

Beta/AP Photo/dpa/Peter Steffen

Ekipa Volfsburga je pobedila i Hamburg i tako i dalje drži odstojanje od Bajerna iz Minhena u ovom trenutku. Nakon ove pobede, razlika je svega 4 boda.

Danas je Kevin De Brujn ponovo igrao sjajno, bio je najbolji u svom timu, zabeležio je dve asistencije koje ga sada lansiraju na prvo mesto liste asistenata među pet najboljih liga Evrope, a do sada ih je skupio devet.

Bilo je pitanje trenutka kada će povesti domaći u ovom meču, Hamburg je igrao podređeno u odnosu na Volfsburg. Prvi gol smo videli u 27. minutu kada je Ivica Olić postigao gol nakon lopte koju je ka golu uputio pomenuti De Brujne. Piše mu se asistencija, Oliću novi gol, 1:0 za Volfsburg.

U drugom poluvremenu je Aron Hant postigao drugi gol čime je zapečatio sudbinu gostiju koji će i ove sezone izgleda imati velikih problema.

Samo da napomenemo, oni nikada u istoriji najjačeg takmičenja u Nemačkoj nisu ispali iz lige, jedni su od retkih u Evropi, a prošle godine su pobedili u baražu za opstanak.