"Viola" za 10 minuta srušila snove Laciju!

subota 13.05.2017.
20:00

Fudbaleri Fiorentine slavili su na svom terenu protiv ekipe Lacija.

EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

U okvriu 36. kola italijanske Serije A ekipa iz Firence je na svom "Artemio Frankiju" slavila sa 3:2 (0:0).

Nakon ne preterano zanimljivih prvih 45 minuta, drugo poluvreme je bilo izuzetno sadržajno.

Već nakon 10 minuta igre u nastavku, Lacio dolazi do prednosti, strelac je bio Keita Balde.

Izbegao je Senegalac ofsajd zamku, prihvatio pas Luisa Alberta i nakon 40 pretrčanih metara zatresao mrežu Tatarušanua.

Rezultat je u 67. minutu poravnao Kuma Babačar, Kalinić je centrirao, Senegalac odlično skočio, uputio udarac glavom i savladao Strakošu, koji je ruku na srce morao bolje da interveniše.

Taj gol kao da je pokrenuo "Violu", koja u narednih 10 minuta stiže i do dva gola prednosti.

Najpre je Kalinić doneo preokret u 73. minutu, Strakoša je odbranio dobar udarac Kristijanja Telja, ali je odbitak pokupio Hrvat i loptu smestio u mrežu Lacija za 2:1.

Samo četiri minuta kasnije, Kalinić pogađa stativu, a nespretni Lombardi odbitak šalje u sopstevnu mrežu. 3:1 za Fiorentinu.

Lacio je uspeo u 81. minutu da smanji prednost domaćina, Luis Alberto je centrirao sa desne strane, mladi Murđija je dobro skočio i glavom lobovao rumunskog gomalmana za 3:2.

Ipak, nisu imali gosti iz prestonice snage za više, do kraja nije bilo promene rezultat, te je Fiorentina upisala tri boda.

U startnoj postavi Lacija se našao Filip Đorđević, Basta je čitav meč prve na klupi, dok je Sergej Milinković-Savić van stroja zbog povrede.

Lacio je ostao četvrti, sada imaju utakmicu više i sedam bodova manje od trećeplasirane Atalante, dok je Fiorentina sedma sa 59 bodova i sa Milanom će se do kraja sezone boriti za šesto mesto koje vodi u kvalifikacije za Lige Evrope.