Viljaš Boaš nastavlja da ''melje'' sa Zenitom!

nedelja 31.08.2014.
18:10

Zenit je u derbiju kola ruske Premijer lige savladao u gostima jednog od pretendenata za titulu, ekipu Lokomotive iz Moskve, rezultatom 1:0.

Beta/AP Photo/Petros Karadjias

Zenit nezadrživo grabi u novoj sezoni ruske Premijer lige pošto je u meču 6. kola u derbiju pobedio Lokomotivu rezultatom 1:0 na gostujućem terenu.

Utakmica je bila veoma tvrda, odbrana Zenita je ponovo funkcionisala fenomenalno (ekipi Lokomotive nije dozvoljen niti jedan šut u okvir gola), a napadački su bili dosta opasniji od svojih rivala u ovom meču.

Prvo poluvreme je bilo totalno nezanimljivo bez nekih većih prilika, a u drugom je ekipa iz Sankt Petersburga bila nešto ofanzivnija i na kraju je odnela pobedu nad domaćom Lokomotivom za koju je Nemanja Pejčinović odigrao ceo meč.

Jedini strelac na ovom meču bio je pridošlica iz šampiona engleske Premijer lige, Havi Garsija, u 60. minutu.

Ovo je bila šesta uzastopna pobeda ekipe koju predvodi sa klupe nekadašnji menadžer Totenhema i Porta koji je mnogo bio osporavan u prethodnom periodu, sve dok nije zaseo na klupu ovog ruskog kluba i dok nije počeo da niže samo uspehe.