Vila nije izdržala protiv Pevaca sa desetoricom!

Autor: Janko Glavonjić
nedelja 02.11.2014.
18:54

Aston Vila je bila na pragu pobede protiv Totenhema, ali je na kraju ipak kapitulirala i izgubila sa 1:2.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Aston Vila je dugo vodila protiv Totenhema, bila na rubu pobede, ali je nerezonski start Bentekea zbog kojeg je dobio crveni karton koštao bodova.

Utakmica je počela vrlo otvoreno, u uvodnim minutima obe ekipe imale su svoje prilike.

Prvo je Benteke imao šansu u 11. minutu posle centaršuta Lotona, ali je šutirao glavom preko gola. Slično se desilo i dva minuta kasnije, kada je Čadli na jednu odbijenu loptu loše reagovao i poslao je preko gola.

Samo minut kasnije Benteke je pogodio prečku, ali srećom po Vilu, u 16. minutu poveli su preko Vajmana koji je iskoristio sjajno dodavanje N'Zogbije.

U 27. minutu Adebajor je imao odličnu šansu za izjednačenje, ali nije uspeo da savlada Guzana iz neposredne blizine. Isti igrač je propustio priliku i u 43. minutu, njegov udarac glavom završio je pored gola.

U 64. minutu Benteke je dobio crveni karton za udaranje šamara protivniku, i to je možda bio i ključni trenutak ovog meča koji je košta Vilu pobede.

Totenhem je napadao i napadao, a gol je konačno došao u 84. minutu. Postigao ga je Naser Čadli, na asistenciju Erika Lamele.

Pevci su stigli do velikog preokreta posle slobodnog udarca koji je izveo Heri Kejn u 90. minutu.