15:37

Ekipa Slavena Bilića domogla se petog mesta na tabeli Premijer lige, pošto je na svom 'Bolejn Graundu' savladala davlejnika Sanderelnd na premijeri 27. kola.

BETA/AP Photo/Frank Augstein

Dugogodišnji menadžer 'Čekićara' Sem Olerdajs vraća se sa 'Crnim mačkama' praznih šaka na severoistok.

Vest Hem je trijumfovao minimalcem protiv Sanderlenda na svom terenu, gol odluke postigao je Mihail Antonio nakon pola sata igre.

Jedinom golu na utakmici prethodila je gruba greška levog beka gostiju Van Anholta, Antonio mu je oteo loptu, ušetao se u protivnički šesnaesterac i slabiojom, levom nogom pogodio malu mrežu Manoneovog gola.

Inače, Sanderelnd je nekoliko minuta pre gola opasno zapretio, Kazri je prvo pogodio prečku iz slobodnog udarca, a nedugo potom umalo kaznio oklevanje Adrijana prilikom ispucavanja jedne povratne lopte. Na samom početku meča i Mark Nobl je uzdrmao prečku udarcem sa sa distance.

Antonio je u finišu prvog poluvremena imao još jedan izvanderedan pokušaj iz okreta, ali Vito Manone paradom spašava svoj gol.

Drugo poluvreme počelo je velikom prilikom bivšeg napadača Vest Hema Džermajna Defoa koji nije najbolje zahvatio loptu i propustio šansu da poravna rezultat.

Sanderelend je bolji i konkretniji rival u nastavku, Van Anholt je mogao da se iskupi za opisanu brljotinu kod vodećeg gola domaćina, ali je tukao preko gola nakon dodavanja odličnoh Kazrija. Potom je šut oprobao i M'Vila sa distance, ali bez opasnosti za Adrijana.

Na drugoj strani, rezervista Endi Kerol je u finišu promašio iz situacije u kojima obično ne prašta, beležimo jedan volej Pajea koji je otišao pored gola, kao i par situacija u kojima su 'Čekićari' komplikovali u završnici kontranapada.

Ipak, Vest Hem je pažnju pre svega koncentrisao na odbranu svog gola i u tome uspeo. Ostalo je 1:0.

Ekipa Slavena Bilića se ovom pobedom probila na peto mesto na tabeli preskočivši Sautempton i Mančester Junajted, koji svoje mečeve 27. kola igraju kasnije. Klub iz istočnog Londona je trenutno četiri boda daleko od mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Sanderlend ostaje pretposlednji na tabeli.