Vest dana iz Japana - Opet proradio Mrđa!

subota 13.09.2014.
12:23

Doskorašnji napadač Crvene zvezde i prvi strelac Superlige, posle kraće pauze nastavio da 'rešeta'' mreže i u Japanu.

ardija.co.jp

Njegova Omija Ardija i dalje vodi grčeviti borbu za opstanak, a danas je imala veoma bitan meč na svom terenu protiv Kašime trenutrno četvrtoplasirane na tabeli.

Utakmica je odigrana u okviru 23. kola japanske J-lige, a Mrđinoj Omiji je bila neophodna pobeda kako bi zadržala kakve-takve šanse da opstane u eliti.

Počelo je veoma dobro za Omiju, i to zahvaljujući upravo Draganu Mrđi, koji je u 34. minutu postigao vodeći gol.

Rezultatom 1-0 se otišlo na odmor, da bi sredinom drugog poluvremena Kašima izjednačila golom Šođija.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Takahaši ponovo dovosi Omiju u vođstvo i, ispostavilo se, prvu pobedu posle četiri vezana poraza - 2:1.

Omija je i pored trijumfa ostala na pretposlednjem mestu, ali sada ima 19 bodova i nešto više izgleda da uskoro izađe iz opasne zone.